Mgr. Jozef Kováč
mobil: +421(0)908536789
email: jozefkovac68@gmail.com
Galéria: 13.ročník súťaže Memoriál Jozefa Juhaňáka, Žiar nad Hronom 5.5.2018
Žarnovickí karatisti opäť v akcii -  Dňa  5.5. 2018 sa konala tradičná súťaž Memoriál Jozefa Juhaňiaka v karate.  Vyše 200 pretekárov, poväčšine začiatočníkov sa stretlo v Žiari nad Hronom. Náš klub reprezentovalo 5 pretekárov v súťaži kata ako aj kumite, menovite: Bobáľová Dominika Eva, Bobáľová Barbora, Uramová Nikola, Kocourek David a najmladší člen Voung Marcos. Ako prvé prišla na rad súťaž v súborných cvičeniach kata. V tejto disciplíne sa našim reprezentantom podarilo vybojovať dva kovy. Marcos Voung nastúpil medzi chlapcami 5-7 ročnými bez STV. Svoj prvý ostrý štart premenil na krásnu striebornú medailu. Na ceste k nej musel poraziť, až piatich pretekárov. Ďalším "katistom" bol Dávid Kocourek. Nastúpil v kategórii kata starší žiaci 10-11 rokov bez STV. Taktiež aj druhý náš zástupca sa svojimi dobrými výkonmi prebojoval až do finále. Nakoniec pretavil svoju snahu do striebornej medaily. Poobede sa rozbehli aj súťaže v športovom zápase - kumite. Opäť našim prvým zástupcom bol najmladší člen Marcos Voung. Nástupil v kategórii kumite chlapci 6-7 rokov do 22kg. Predviedol úžasný výkon, keď sa prebojoval cez niekoľko zápasov až do finále. V ňom po strhujúcom priebehu, keď do posledných chvíľ o víťazovi nebolo rozhodnuté, napokon podľahol. Ale aj tak je strieborná medaila veľkým úspechom. V kategórii starších žiačok 10-11 ročných +40kg začiatočníčok nás reprezentovali Barbora Bobáľová a Nikola Uramová. Obidve dievčatá predviedlo kvalitné výkony, ktoré napokon premenili na podiové umiestnenie. Barbora získala bronzovú medailu a Nikola sa prebojovala do finále, z ktorého vyšla so striebornou medailou. Poslednou našou odchovankyňou bola Eva Dominika Bobáľová, ktorá nastúpila v kumite mladšie dorastenky 12-13 ročné +45kg. Aj ona predviedla dobré výkony. Žiaľ nestačilo to na medailovú priečku ale ani 5 miesto nie je sklamaním. Na záver patrí poďakovanie našim reprezentantom za ich výkony a vzornú reprezentáciu klubu a mesta. V neposlednom rade ďakujeme aj trénerom, ktorý viedli ich prípravu Mgr. Jozef Kováč a Milan Tomka st.